MRP Malzeme İhtiyaç Planlama

Material Requirements Planning ve Türkçe karşılığıyla Malzeme İhtiyaç Planlama, birçok firma tarafından üretim gereksinimlerini önceden planlamak ve üretim için çalışma planı hazırlamak amacıyla kullanılmaktadır.

One Screen MRP, Malzeme İhtiyaç Planlama; üretim, planlama ve satın almadaki hammadde ve ticari mal akışını en uygun hale getirmeyi hedeflemektedir. Firmaların malzeme ihtiyaçları kapsamındaki yatırımlarını en verimli şekilde kullanmalarını sağlar.

One Screen MRP ile Malzeme İhtiyaç Planlama süreçlerinizi otomatikleştirebilir, stok tüketimlerinizi aylar önceden ön görebilir, üretim gecikmelerinin önüne geçebilirsiniz.

One Screen MRP, aşağıdaki ana başlıklar ve bunun yanında birçok alt başlık ile müşterilerimizin iş süreçlerini en verimli şekilde yönetmelerine yardımcı olur.

Malzeme Planlama

Malzeme Planlama

One Screen MRP, geçmiş verilere istinaden kullandığı matematiksel algoritmalar ile gelecek malzeme ihtiyaçlarını tahmin eder. Böylece ihtiyaç duyduğunuz malzeme listesi çerçevesinde satın alımlar yapabilir, gereksiz maliyetlerin önüne geçebilirsiniz.

One Screen MRP ile ihtiyacınız kapsamında stoğa sahip olabilirsiniz. Fazla envanter miktarını eritebilir, malzeme eksiklikliklerini önleyici aksiyonlar alabilirsiniz.

İhtiyaç Listeleri

İhtiyaç Listeleri

İhtiyaç listeleri, yeni bir üretim planı aşamasında; depodaki ürünler, tedarikçilere siparişi geçilmiş fakat henüz depoya ulaşmamış ürünler ve tedarik sürecindeki ürünler kapsamında ortaya çıkar. MRP İhtiyaç listeleri istikrarlı bir düzende; ihtiyaç durumunda, avantajlı maliyetlerle tedarik edilmiş ihtiyaca uygun ürünlere sahip olmanızı sağlar.

Stok Rezervasyonu

Stok Rezervasyonu

One Screen MRP, stoğunuzdaki ürünlerin durumlarına istinaden planlama yapar. Farklı üretim planlarına rezerve olan ya da farklı amaçlar ile kullanılmak üzere rezervasyonları bulunan ürünleri dikkate alarak “İhtiyaç Listesi” oluşturur.

Satın Alma Talepleri

Satın Alma Talepleri

One Screen MRP’nin özel algoritmalarıyla oluşturduğu “İhtiyaç Listeleri”nden yola çıkarak Satın Alma süreçlerini başlatmak için Satın Alma Talepleri oluşturabilirsiniz.

Maliyet Avantajı

Maliyet Avantajı

One Screen MRP ile stoğunuzdaki ürünlerden maksimum oranda faydalanabilirsiniz. Satın almalarınızı, en uygun tedarikçiden en uygun şartlarla olacak şekilde optimize ederek maliyet avantajı sağlayabilirsiniz.


Bize Ulaşın

İhtiyaçlarınız çerçevesinde One Screen ile süreçlerinizi nasıl yöneteceğinizi online bir demo toplantısında sizlere aktarabiliriz.

  • MES - Üretim Yönetimi

  • WMS - Depo / Sevkiyat Yönetimi

  • CRM - Satış Yönetimi

  • Satın Alma Yönetimi

  • Proje Yönetimi

  • Kalite Yönetimi

  • Ön Muhasebe

  • İnsan Kaynakları

  • E-ticaret Portalı

  • İntranet Portalı

Form başarıyla gönderildi. En kısa zamanda sizlerle iletişime geçeceğiz.